Gündem

Fonlarda kesinti Türkiye için mali anlam ifade etmez!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye’nin hakkında karalama kampanyaları yürüten ve bunu tüm dünya üzerinden yaymaya devam eden FETÖ dolayısı ile son olarak Türkiye’nin yöneticilerinin NATO tatbikatı sırasında karalanmaya çalışıldığını ancak bunun engellendiği ve önüne geçildiğine değinerek, Kanada’ya havayolu ile gittiği sırada Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın konu hakkında telefonla bilgilendirildiğini ve hemen ardından Türk askerinin ortak NATO tatbikatından çekildiğini hatırlattı.

FONLARDA KESİNTİLER HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB tarafından siyasi olarak 105 milyon avro kesinti yapılacak olduğu ile ilgili kendisine sorulan soruya da 4 ila 4.5 milyar avroluk bir fon ödemesinin AB tarafından Türkiye’ye yapılacağını, ancak son yapılan kesintinin büyük bir vizyonsuzluk örneği olduğunu açıkladı. NATO’nun 15 Temmuz günü ve sonrasında Türkiye’ye destek olmadığı ifadelerini kullanan Çelik, bunların söz konusu ilişkileri kötüye götürdüğünü belirtti.

Daha fazla göster

Erkan Duman

İnternette genellikle siyaset konuları ile ilgileniyorum. 43 yaşındayım ve 9 senedir hobi olarak baktığım blog sitelerinden sonra prof. anlamda yazarlık yapmaya karar verdim ve tarafsız haberciliği kendime ilke edindim.

Benzer Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu