Dünya

Irak’tan açıklama geldi: DEAŞ Askeri Olarak Bitti

Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde hain terör saldırılarında ismi geçen ve bunu büyük bir alana yayan DEAŞ’ın Irak topraklarından tamamen çıkarılması ve askeri olarak bitirilmesinin Ortadoğu bölgesi için ve Irak için büyük bir güvenlik riskinin giderildiğine işaret olduğunu belirtildi. İstanbul ve Türkiye’nin birçok bölgesinde terör saldırıları ile ismi geçen DEAŞ’ın son olarak Amerika’da saldırılarını arttırması üzerine Başkan Trump tarafından da terör örgütünün bir an önce bitirilmesine yönelik talimatlar verildiği ifade edilmişti.

SURİYE’DE ÇOK AKTİF

Ancak Irak İçişleri Bakanı Kasım el-Araci tarafından yapılan açıklamanın yanında DEAŞ’ın Irak’tan birçok militanı öldürülerek veya kaçma yolunu tercih ederek çıkarılırken, Suriye’de ise hala binlerce militanın söz konusu olduğu biliniyor. Militanların aktif olarak Suriye’nin belirli bölgelerini ellerinde tuttukları ve bazı ülkeler tarafından gizliden gizliye büyük destekler verildiği iddiaları basına yansıyor. Gelecek haftalarda Irak’ta diğer terör örgütlerine de aktif mücadele sonucu başarılı olunması bekleniyor.

Daha fazla göster

Erkan Duman

İnternette genellikle siyaset konuları ile ilgileniyorum. 43 yaşındayım ve 9 senedir hobi olarak baktığım blog sitelerinden sonra prof. anlamda yazarlık yapmaya karar verdim ve tarafsız haberciliği kendime ilke edindim.

Benzer Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu