Dünya

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den Son Dakika Açıklaması

Türkiye ile ilgili olarak yaşanan son dönemde siyasi olarak boş yere binlerce insanın haksız olarak cezaevlerinde tutulduğunu, Avrupa’nın değerlerinden günden güne daha fazla uzaklaşan bir ülke olarak Türkiye’nin bu durumunu 19 ila 20 Ekim tarihlerinde AB Zirvesi’nde görüşecek olduğunu açıkladı. Türkiye’nin siyasi olarak yakından izlendiğini ve izlemeye devam edecek olduklarını açıklayan Merkel, siyasi olayları değerlendirerek buna uygun adımlar atacaklarını belirtti.

MERKAL’DEN SON DAKİKA KARARI!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye hakkında müzakerelerin tamamen durdurulması talebinden karar çıkmasının beklenmediğini, ancak AB Komisyonu tarafından Türkiye hakkında acil olarak rapor hazırlanmasını istediğini açıkladı. Türkiye hakkında hazırlanacak olan rapor ile birlikte AB’nin tavrının nasıl olacağı merak konusu haline gelirken, AB Komisyonu tarafından Türkiye hakkında olumsuz düşüncelere rağmen müzakerelerin tamamen durdurulmasının istenmeyen bir sonuç olduğu ifade edilmişti. AB’nin Türkiye hakkında alacak olduğu kararların başta ekonomi olmak üzere halkı etkileyen kararlar olduğu biliniyor.

Daha fazla göster

Cenk Bozbey

35 yaşında kocaeli doğumluyum. 1999 yılında tanıştığım interneti o günden bugüne çeşitli denemeler ve araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye çalıştım. Seo, php, Centos sunucular konusunda ders almaktayım. Şu dönemde haber siteleriyle uğraşmaktayım.

Benzer Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu