Dünya

ABD Başkanı Donald Trump’dan silahlanma uyarısı

Başkan, kendisine sorulan ‘’ABD’de silah alımını zorlaştıracak yasalar gelecek mi?’’ sorusuna ise ‘’eğer ki bu tür bir adım atmış olsaydık o bölgede saldırganı öldüren cesur kişinin silahı olmazdı ve 27 yerine yüzlerce kişi ölmüş olurdu’’ diyerek yanıt verdi. Silah alımını zorlaştıracak herhangi bir adım atmayacaklarını açıklayan Trump, kendisinin bu görüşü savunduğunu açıkladı. Asya ziyareti kapsamında Kuzey Kore konusunu görüşmeye devam eden Başkan Trump, Kuzey Kore konusunda atılacak olan işgal adımları ile ilgili bilgi vermemesi ile dikkat çekiyor.

AMERİKAN ORDUSU HAZIR BEKLİYOR

ABD ordusunun ise Kuzey Kore ile olası bir işgal durumu için Pentagon tarafından hazır olarak tutulduğu tahmin ediliyor. Nükleer bir dev olan ABD’nin Kuzey Kore’yi havadan tek bir nükleer bomba ile yok edebileceği, ancak bunun bölge ülkelere de nükleer radyasyon sıçramasına neden olacağından daha geride tutulan bir plan olduğu iddiası dolaşıyor.

Daha fazla göster

Cenk Bozbey

35 yaşında kocaeli doğumluyum. 1999 yılında tanıştığım interneti o günden bugüne çeşitli denemeler ve araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye çalıştım. Seo, php, Centos sunucular konusunda ders almaktayım. Şu dönemde haber siteleriyle uğraşmaktayım.

Benzer Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu